Kurz čtení, 15.11.2014

Dne 15. listopadu 2014 se v Praze-Hostivaři v Toulcově dvoře uskuteční první jednodenní intenzivní kurz věnovaný rodopisu a čtení starých textů. Bude se jednat o kurz čtení starých textů, zaměřený na česky psané matriční záznamy v kurentu v letech 1784 až 1860.

Kurz je určen pro všechny, kteří zápasí s kurentem, tedy novogotickou německou kurzívou, používanou v česky psaných záznamech již od 16. století. Kurz se bude věnovat pouze česky psaným záznamům a jejich nástrahám, a to pro období let 1784 až 1860 (resp. od josefínských reforem po zavedení latinky pro češtinu po polovině 19. století). Budeme probírat všechny tři typy matričních záznamů, tedy jak křty, tak sňatky, tak úmrtí. Podíváme se na vývoj matričních záznamů v tomto období, vyzkoušíme si, jaké to je, když píšeme kurentem, a především budeme číst, číst a číst.

Datum konání: sobota 15.11.2014, 9:00 – 17:00 (s přestávkou na oběd)
Místo konání: Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 – Hostivař
Cena: 990 Kč; cena zahrnuje materiály ke kurzu a drobné pohoštění; oběd si účastníci kurzu hradí sami
Co si přinést s sebou: vlastní nevyluštené záznamy, psací potřeby, případně notebook (na místě je připojení k wifi)

Přihlásit se můžete na e-mailu kurzy@nase-koreny.cz. Do e-mailu prosím uveďte své jméno, adresu a další kontaktní údaje (e-mail, telefon). Na základě přihlášky Vám bude vystavena zálohová faktura.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>